נדל"ן בפורטוגל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרבנ צרו איתנו קשר כבר היום

נדלן בפורטוגלמשקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם בוחרים להשקיע את מיטב כספם בפורטוגל. אם גם אתם חושבים להתחיל להשקיע את כל החסכונות שלכם בענף הנדל"ן הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בהרחבה בכל הסיבות המרכזיות בגינן משקיעים רבים כיום נוהרים למחוזותיה של פורטוגל. מעבר לכך, נכיר את החלופה המרכזית של השקעות בענף הנדל"ן, נבין מדוע משקיעים ישראלים רבים בוחרים בנכסים להשקעה מעבר לים ונכיר את מצב שוק הדיור המקומי על כלל יתרונותיו וחסרונותיו. אז אם גם לכם נמאס לראות את החיסכונות שלכם ללא כל תנועה בחשבון העו"ש, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. 

 

נדל"ן בפורטוגל: רגע לפני שנכיר מקרוב את כל הסיבות בגינן משקיעים רבים מסמנים את פורטוגל כיעד החם הבא – חשוב שתכירו את החלופה המרכזית להשקעות נדל"ן

לא מעט אנשים כיום חוששים להתחיל להשקיע את מיטב חסכונותיהם בענף הנדל"ן. אם גם אתם שמעתם משכנים קרובי משפחה או מכרים שונים על הפסדים בענף ההשקעות או למשל בהשקעת נדל"ן בפורטוגל, כדאי שתכירו את החלופה המרכזית בה בוחרים מרבית החוששים להפסיד את חסכונותיהם בענף ההשקעות. החלופה המרכזית להשקעות נדל"ן היא תוכניות חיסכון בנקאיות. הבנקים בישראל בפרט ובעולם בכלל, משווקים את תוכניות החיסכון הללו כאפיק הבטוח ביותר מפני הפסדים. לדבריהם, מסלולי החיסכון אינם חשופים לאפיקי השקעה כלל, כך שאפשרות של הפסדים כלל אינה נמצאת על השולחן. הבוחרים במסלולים אלה אף נהנים מריבית חיובית (אפסית) מידי שנה. נשמע מעניין? בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל מה שהבנקים לא ממהרים להסביר לכל לקוחותיהם שבוחרים בתוכניות החיסכון הבנקאיות. 

נדל"ן בפורטוגל: האינפלציה משתוללת והחיסכונות נשחקים – כך מתמודדים נכון עם עליות המחירים הכלליות 

מסלולי החיסכון הבנקאיים אמנם אינם חשופים למסלולי השקעה, אך הם חשופים להפסדים של לא מעט כסף מידי שנה. הבנקים אינם מסבירים ללקוחותיהם כי האינפלציה גורמת לשחיקת כוח הקנייה של הכסף ופוגעת באופן ישיר בכל חיסכון שאינו מייצר אחוזי תשואה גבוהים. במילים אחרות, עליות המחירים הכלליות פוגעות באופן ישיר בכל כספיכם בתוכניות החיסכון הבנקאיות. נכון לכתיבת שורות אלה (רבעון שני לשנת 2022), האינפלציה בישראל בפרט ובעולם כולו מרימה את ראשה. האינפלציה בישראל עומדת על 4% ובארצות הברית האינפלציה משתוללת ועומדת על לא פחות מ 8.6%. כלל החוסכים בתוכניות חיסכון בנקאיות מפסידים 4% מערך כל חסכונותיהם בישראל וכ 8.6% מכל חסכונותיכם בארה"ב. איך מתמודדים עם שחיקת כוח הקנייה בעקבות האינפלציה? בעיקר על ידי השקעות נכונות שמניבות אחוזי תשואה גבוהים משיעור האינפלציה השנתית. ללא השקעות מניבות, כוח הקנייה של הכסף ירד משמעותית מידי שנה. 

קראו עוד: נדלן מניב בפורטוגל 

נדל"ן בפורטוגל: כל הפרטים שאתם חייבים להכיר לפני ההשקעה הבאה שלכם 

אחת מאפשרויות ההשקעה הטובות ביותר בענף הנדל"ן העולמי ממוקמת בפורטוגל. משקיעים רבים מכל רחבי העולם מצביעים על פורטוגל כיעד האטרקטיבי ביותר להשקעות נדל"ן לשנים הבאות. מדוע? בשורות הבאות נכיר מקרוב את פורטוגל על כלל יתרונותיה שמצליחים למשוך המוני משקיעים מישראל בפרט ומהעולם בכלל. 

 

הכירו את אחד היעדים האטרקטיביים ביותר להשקעה – פורטוגל 

פורטוגל היא מדינה הכוללת בשטחה כ 10,500,000 תושבים וממוקמת בדרום מערב אירופה. מיקומה הגיאוגרפי מאפשר לה ליהנות מתנאי מזג אוויר מעולים לאורך רוב ימות השנה. תנאי מזג אוויר אלה מושכים תיירים רבים למחוזותיה מידי שנה, מה שמאפשר למשקיעים ליהנות מיתרונות רבים (בהמשך נגע במרביתם). מעבר לתיירות העניפה בשטחה של פורטוגל, היא מתאפיינת גם במרכזי למידה איכותיים המושכים סטודנטים זרים רבים לאוניברסיטאות בשטחה. כלל הנתונים הללו בשילוב מחירי הדיור הנוחים, גורמים למשקיעים רבים לסמן את פורטוגל כאחד היעדים המבטיחים ביותר בעולם. חושבים להתחיל להשקיע בנדל"ן בפורטוגל? ריכזנו עבורכם את כל היתרונות הגדולים ביותר שאתם חייבים להביא בחשבון טרם בחירתכם. 

 

היתרונות הגדולים שגורמים למשקיעי נדל"ן רבים לסמן את פורטוגל כאחד היעדים המבטיחים בעולם הם:

  • מחירי דיור נמוכים – בין 70,000 ל 350,000 יורו בערים המובילות

מחירי הדיור בפורטוגל מאפשרים למשקיעים רבים עם הון עצמי נמוך לרכוש נכסים איכותיים בפריים לוקיישן. מחירי הדיור הנמוכים מגלמים הזדמנות של ממש לדעת רבים. פורטוגל מתפתחת בקצב מהיר יותר מהתקדמות שוק הדיור המקומי, מה שצפוי להוביל לעליות מחירים שידביקו את הפער בשנים הקרובות. מחירי הדיור בפורטוגל נעים בין 70,000 ועד 350,000 יורו, מחירים שלא נראו בשוק הדיור המקומי בישראל מזה שנים ארוכות.

 

  • אחוזי תשואה גבוהים – בין 6% ל 8% בשנה

יתרון נוסף שפורטוגל מציעה לכלל משקיעיה הוא אחוזי תשואה גבוהים בהשוואה למדינות רבות בכל רחבי העולם. אחד מכללי האצבע שאתם חייבים להכיר בתור משקיעים בענף הנדל"ן הוא – ככל שמחיר הנכס נמוך יותר, כך אחוזי התשואה שיתקבלו מהשכרתו יהיו גבוהים יותר. ניתן לראות זאת בפורטוגל המציעה למשקיעים בה נכסים זולים המניבים אחוזי תשואה גבוהים הנעים בין 6% ל 8% בכל שנה. לשם השוואה, אחוזי התשואה המתקבלים בישראל מהשכרת נכסים נעים בין 2.1% ל 4.5% תשואה בכל שנה.

 

  • תיירים רבים 

סיבה נוספת בגינה משקיעים רבים מסמנים את פורטוגל כיעד האטרקטיבי ביותר להשקעות בכל רחבי העולם היא התיירים הרבים שמגיעים למחוזותיה. כפי שציינו מעלה, מיקומה הגאוגרפי מבטיח תנאי מזג אוויר נוחים ומושכים תיירים רבים בכל עונות השנה. תיירים כלה כוללים מספר יתרונות למשקיעים באזור, והם:

 

  • גידול בביקוש לדיור באזורים התיירותיים – למרות שהתיירים מגיעים לתקופות זמן קצרות, הם עדיין זקוקים לקורת גג לישון תחתיה, מה שמגדיל את הביקושים לדיור בשכונות הסמוכות לאזורים תיירותיים. גידול בביקושים מוביל לעליות מחירים, הן בעלות הנכס בעלות השכירות. 
  • השכרות קצרות מועד – משקיעים רבים בוחרים להשכיר את דירתם לתיירים המגיעים לנפוש במחוזותיה של פורטוגל. משקיעים אלה אמנם עומלים לחיפוש שוכרים בתדירות גבוהה, אך מצליחים למקסם רווחים וליהנות מאחוזי תשואה גבוהים במיוחד הנעים בין 10% ל 15% תשואה בכל שנה. 

 

  • סטודנטים זרים 

מעבר ליתרונות הרבים שצויינו מעלה, פורטוגל מתאפיינת גם במוסדות לימוד איכותיים במיוחד. מוסדות לימוד אלה מושכים לא מעט סטודנטים מכל רחבי העולם, מה שכולל מספר יתרונות עבור המשקיעים.

היתרונות המרכזיים מריבוי הסטודנטים:

  • עליית ביקושים באזורים הסמוכים למרכזי הלמידה – בדומה לאזורים התיירותיים, גם בסביבת מרכזי הלמידה חלה עליית ביקוש לדיור. הסטודנטים מגיעים לגור בשכונות הסמוכות למרכז הלימודים שלהם, מה שמגדיל את הביקוש ותורם לעליית מחירים. 
  • השכרות לשותפים – סטודנטים רבים בוחרים לשכור דירה עם שותפים, מה שמאפשר למשקיעים ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים יותר. דירות שותפים בפורטוגל יכולות להניב בין 9% ל 12% תשורה בכל שנה. 

קראו עוד: דירות למכירה בפורטוגל

ומה עם שוק הדיור המקומי? הכירו מספר פרטים חשובים על שוק הדיור בישראל

כלל הסיבות הללו גורמות למשקיעים רבים לנהור לשטחה של פורטוגל ולרכוש נכסים למטרות השקעה. נשמע לכם מעניין? רגע לפני שאתם בוחרים, חשוב שתכירו מספר דגשים חשובים על שוק הדיור בישראל. משקיעים רבים מישראל בוחרים בשנים האחרונות להתחיל להשקיע מעבר לים. מדוע? ישנן לא מעט סיבות, בחרנו עבורכם את הסיבות המרכזיות ביותר:

 

מחירי דיור בשיאי כל הזמנים  מחירי הדיור בישראל בשיאי כל הזמנים לאחר למעלה מעשור של עליות רצופות וכ 15% עלייה בשנה החולפת בלבד. נתונים אלה גורמים למשקיעים רבים לחשוב שפוטנציאל ההשבחה בישראל נמוך מפוטנציאל ההשבחה בפורטוגל, שם מחירי הדיור עדיין לא הספיקו להמריא. 
אחוזי תשואה נמוכים – בין 2.1% ל 4.5% בשנה מחירי הדיור הגבוהים בישראל מובילים לאחוזי תשואה נמוכים. כפי שהזכרנו לעיל, ככל שמחירי הדיור גבוהים יותר, כך אחוזי התשואה שמתקבלים מהשכרתם נמוכים יותר. נכון לכתיבת שורות אלה אחוזי התשואה המתקבלים מאזורי המרכז נעים בין 2.1% ל 3.4% ואילו אחוזי התשואה המתקבלים מאזורי פריפריה נעים בין 3.5% ל 4.5% בכל שנה. 
מיסים גבוהים ואפשרויות מימון מוגבלות  מחירי הדיור הגבוהים בישראל גורמים לממשלות השונות לפעול לטובת הרחבת ציבור המשקיעים מהשוק. המטרה: הורדת ביקושים שתוביל לבלימת העליות ולמיתון המחירים. איך מבריחים את המשקיעים? מעלים את מס הרכישה על דירה שניה מ 5% ל 8% ומבטלים את האפשרות למשכן נכס קיים לטובת קבלת 50% מימון משווי ערכו. 

אז אם גם אתם חושבים להתחיל להשקיע בענף הנדל"ן, ללא כל ספק פורטוגל מגלמת הזדמנות קנייה מעניינת. משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם נוהרים למחוזותיה וצוברים נכסים בערים הגדולות – ליסבון ופורטו. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לנדל"ן בפורטוגל

כאן תמצאו מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הנדל"ן, פרויקטים ונכסים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים בכל רחבי פורטוגל. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים