נכסים למכירה בפורטוגל – השקעה בחצי האי האיברי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרבנ צרו איתנו קשר כבר היום

בתקופה האחרונה כאשר אנו שומעים על פורטוגל, ישר עולות לעיננו הפרסומות על המירוץ אחר הדרכון הפורטוגלי הנכסף והאפשרויות הרבות הטמונות בו. אלא שלמעשה, בין אם אנחנו צאצאים של האנוסים היהודים שנמלטו מהמדינה לפני כ-500 שנה ובין אם אנו ישראלים מתפוצות אחרות, המדינה הפורטוגלית יכולה להציע לנו דברים נהדרים לא פחות. אחד מהם הוא תחום השקעות הנדל"ן וכן נכסים למכירה בפורטוגל, כאלו שיכולים להניב לנו תשואה גבוהה במיוחד.

מה הופך נכסים למכירה בפורטוגל לנחשקים כל כך ומדוע שוק הנדל"ן להשקעה במדינה בחצי האי האיברי, מושך אליו משקיעים זרים רבים? התשובה היא תמהיל של כל היתרונות הנמזגים בפורטוגל: נכסים למכירה בפורטוגל במגוון רחב של אפיקים והזדמנויות, מחירי רכישה נוחים מאוד אל מול מדינות מערב אירופיות אחרות, דבר שמוביל בהכרח לתשואות גבוהות בהמשך. כמו כן קיימים מאפיינים של המדינה עצמה כמו כלכלה יציבה וחזקה ושוק נדל"ני בו ישנו ביקוש לדירות ומחיריהם עולים כל העת והיותה של המדינה מקום עם ענף תיירות גבוה שמשפיע גם הוא על שוק הנדל"ן.

למה להשקיע בנדל"ן בפורטוגל?

למה בעצם עלינו לתור אחרי נכסים למכירה בפורטוגל או בכל מדינה אירופית אחרת? הרי אם יש לנו כסף, נוכל להשקיע אותו באפיקים השונים אצלנו בישראל. ובכן, בהחלט תוכלו להשקיע את הכסף שלכם

אחד מהם הוא תחום השקעות הנדל"ן וכן נכסים למכירה בפורטוגל, כאלו שיכולים להניב לנו תשואה גבוהה במיוחד.

בישראל אבל תמיד חשוב לזכור שאנחנו לא פילנתרופים והמטרה שלנו היא לא לתת לכסף רק לנוח אלא שיעבוד וייצר עבורנו הכנסה גבוהה וקבועה. וכאן נכסים למכירה בפורטוגל הם הקלף המנצח.

לאזרח ישראלי שיש ברשותו סכום כסף גול עומדים מספר אופציות להשקעה: הראשונה היא להכניס את הכסף לתוכנית חיסכון או פקדון בבנק. אלא שאז הוא יגלה שבחלוף הזמן- הכסף לא עשה כלום. הריבית נמוכה עד אפסית והפקדון לא מייצר רווחים. הוא יכול מנגד להתחיל לשחק בבורסה ובשווקי ההון השונים. כאן פוטנציאל הרווח כבר יהיה גבוה יותר אך כמוהו גם פוטנציאל הכישלון וההפסדים. ברוב המקרים, יתממש פוטנציאל ההפסדים. לא נותר לו אלא להשקיע ברכישת דירה, שתניב לו הכנסה קבועה ויפה מהשכרה. אלא שדירה בישראל עולה יקר מאוד. מיסי הרכישה עליה גבוהים גם כן ומעטים בלבד יכולים לרכוש דירה להשקעה. לעומת זאת נכסים למכירה בפורטוגל מוצעים במחירים זולים מאוד, כך שכל משקיע, בכל סדר גודל, יכול להרוויח.

הכירו את פורטוגל

עוד בטרם ניגע באופן האיתור של נכסים למכירה בפורטוגל וכל המהלכים הנדרשים על מנת לבצע השקעה זו, חשוב להכיר את המדינה. משום שרבים מאיתנו התרגלו להשקעות במדינות המזרח אירופאיות אבל מדינה בקצה השני של היבשת – נראית לנו רחוקה ובלתי מושגת. למעשה, ההפך הוא הנכון. מדובר במדינה יפיפייה ומרכזית מאוד באיחוד האירופי וככזו, היא גם מושכת אליה עשרות מיליונים של תיירים מידי שנה. בנוסף, מוסדות האקדמיה שלה נחשבים לשם דבר וצעירים מכל אירופה נוהרים אליה. עוזרת לכך גם העובדה שפורטוגל, כמעט כמו ישראל, היא מדינה שמשית ברוב השנה ולכן מהווה "קרן אור" מול מדינות אירופה הסגריריות.

לעובדה כי קיימת תיירות נכנסת ענפה למדינה, יש השפעה גדולה על שוק הנדל"ן המקומי, במיוחד בשני הערים הגדולות: פורטו וליסבון. אך גם ערים מרוחקות וקטנות יותר נהנות מאפקט ההילה של המוני תיירים הבאים בשערי המדינה. ממשלת פורטוגל, השכילה להבין עם השנים, שכדי לצאת משנות המשבר הקשות שפקדו את אירופה, יש לאפשר השקעות זרות במדינה ולאפשר הגירה רחבה אליה. כתוצאה מכך, מדיניות הממשלה בכל הקשור להשקעות, בכלל והשקעות נדל"ן, בפרט, מיטיבה מאוד. בעוד המדינה הולכת ומזנקת קדימה במהירות, דווקא מחירי הנדל"ן נשארו נמוכים יחסית, בוודאי אל מול מחירים דומים בערים מרכזיות אחרות באירופה.

מחירים נמוכים הזדמנויות גדולותמיסי הרכישה עליה גבוהים גם כן ומעטים בלבד יכולים לרכוש דירה להשקעה. לעומת זאת נכסים למכירה בפורטוגל מוצעים במחירים זולים מאוד, כך שכל משקיע, בכל סדר גודל, יכול להרוויח. הכירו את פורטוגל

המחירים הנמוכים הם חדשות טובות למשקיעים שכן סף הכניסה להשקעה נמוך וניתן לבצע סדרה של כמה השקעות וכן לבצע אותן עם הון התחלתי בסיסי יותר. לשם ההמחשה, דירה ממוצעת בעיר הבירה יכולה לעלות כ- 250-400 אלף אירו. נסו להשוות את זה למחיר דירה ממוצעת בישראל ותבינו את פערי המחירים. ניתן לקנות אפילו 3 דירות בפורטוגל במחיר דירה ישראלית אחת.

בזה לא נגמרות החדשות הטובות. המחיר של ההשקעה נמוך יחסית אבל הוא עולה בעקביות כל העת ובאופן יציב. לפיכך, התשואה על ההשקעה יכולה להגיע גם ל5-6 אחוז! זוהי תשואה גבוהה גם אל מול ערים מרכזיות אחרות באירופה כמו אמסטרדם, אתונה, ברלין או מדריד, בירתה של השכנה ממזרח. האנליסיטים מעריכים כי היציבות הכלכלית המאפיינת את המדינה ומצבה הבטוח והחזק של הכלכלה והשוק המקומי, יביאו להמשך עליות קבועות ואיתם גם הרווחים שלכם. חשיבות רבה יש גם למגוון הרחב של נכסים למכירה בפורטוגל: בתים פרטיים, בניינים, נדל"ן מסחרי וכד', כך שהאופציות להשקעה בודדת או לפיזור השקעות עולה גם הוא.

יתרונות נוספים

האופציות המגוונות של נכסים למכירה בפורטוגל הן לא הדבר היחיד שמעודדים את ההשקעה. ההון העצמי הנדרש לרכישת דירה, נמוך מזה שבישראל. אופציות המימון השונות נדיבות הרבה יותר וגם המיסים השונים, שרבים מהם מהווים חסם לעיתים, כמו מס הרכישה הגבוה בישראל, נוחים הרבה יותר. ככלל שרשרת המיסים על נכסים למכירה בפורטוגל נמוכים ומוחים יותר, גם מול ישראל וגם מול אירופה וחשוב לזכור שבהתאמות מסוימות ותכנון נכון, ניתן להקל גם על נטל המס שעוד קיים.

באופן כללי גם חשוב לדעת כי בין ישראל לפורטוגל קיימת אמנת מס המאפשרת הימנעות מתשלום כפול של מס, הן בפורטוגל והן בישראל. וענין אחרון, פתחנו בענייני הדרכון הפורטוגלי, אז להווי ידוע כי במידה ותזכו לבסוף להימנות על אזרחי המדינה יהיה לכם הטבות נוספות.

מה עוד צריך לדעת על נכסים למכירה בפורטוגלחשיבות רבה יש גם למגוון הרחב של נכסים למכירה בפורטוגל: בתים פרטיים, בניינים, נדל"ן מסחרי וכד', כך שהאופציות להשקעה בודדת או לפיזור השקעות עולה גם הוא.

יש לזכור כי פורטוגל היא מדינה חשובה באירופה ומרכזית מאוד אבל עבור הישראלים היא עדיין מעט אקזוטית ומרוחקת. כל זה אומר כי קיים מחסור במידע על השוק הפורטוגלי לאזרח הממוצע. חוסר מידע יכול להיות בעוכרי כל משקיע ויש לצמצמו במידת האפשר. כך למשל, עליכם לקבל תמונה מדויקת ומהימנה על עלות העסקה באמת. המחירים אומנם נמוכים מאוד בפורטוגל אבל חשוב לדעת שעל מכיר הרכישה ועל המיסים הנלווים יש עוד עלויות כמו עלויות שיפוץ, באם נדרש, עלויות אחזקה, עלויות ניהול הנכס בשוטף, תשלום למתווכים, שמאים, עורכי דין וכד', מיסי בולים, מיסי שבח ועוד. רק במידה ותבצעו שקלול נכון, תוכלו ללמוד על התשואה האמיתית הצפויה לכם ולקבל תמונה אמיתית של הרווח העתידי, כדי שתוכלו לבחון את העסקה לאשורה.

עם ליווי מקצועי

כדי לצלוח את כל ההתעסקות עם נכסים למכירה בפורטוגל וביחוד כדי למצוא את הנכסים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לרווחים, מומלץ תמיד להיעזר בחברות מקצועיות המכירות את השוק המקומי ועיסוקם הוא ליווי רוכשים שונים במדינה. זה נכון לגבי השקעות נדל"ן בוורשה, ברלין או ליסבון ופורטו. גם אם אתם כבר משקיעים מנוסים, הרי שעליכם לדעת שאין דין פורטוגל כדין פולין או גרמניה. השווקים שונים, המדיניות הממשלתית שונה, החוקים, המיסים והרגולציות שונות ואופי הנכסים והביקוש להם שונה.

כדי לצלוח את איתרו הנכסים למכירה בפורטוגל תעזרו באנשים שזה לחם חוקם. יתרה מכך, כל תכנון הרכישה והליווי שלה (בואו, אתם לא תוכלו להיות על קו ליסבון-נתב"ג כל הזמן) כולל העמידה מול הרשויות השונות ומול בעלי המקצוע, למשל באם דרוש שיפוץ, יעשה על ידי החברה המלווה. גם בתום הרכישה, החברה תדאג לניהול הנכס, אחזקתו, עניינים חשבונאים שוטפים ואפילו מציאת שוכרים שיתחילו להזרים לכם כסף.

עוד נכסים למכירה בפורטוגל

לאכל העולם של נכסים למכירה בפורטוגל מתמצת לרכישת דירות למגורים. יש כאלו שבוחרים לרכוש בנין מגורים שלם (זכרו את המחירים ההתחלתיים הנוחים של הדירות) ולהשכיר אותם לשוכרים לטווח קצר. משקיעים רבים אחרים, בוחרים לפנות להשקעות בנדל"ן בעולמות החקלאות, שכן פורטוגל נחשבת למובילה גם בתחום זה. כך למשל ניתן לרכוש חוות שלמות או שטחי גידול במחירים נוחים. אמת, שאזורים אלו מרוחקים מהמרכזיות והניצוץ של הערים המרכזיות אבל כמו בישראל, יש כאלו שיעדיפו את חיי הכפר השקטים ובפורטוגל יש ביקוש אדיר גם להם.

השקעות אחרות שיכולות להיות רלוונטיות הן השקעות בנדל"ן מסחרי, קרי מרכזים מסחריים וחנויות ומחסנים באזורי תעשיה. כאן יש פחות גמישות השכרה מאשר בדירות וכאן דווקא יש חשיבות לרכישות במרכזי הערים דווקא אבל גם באפיק זה, נוכח שוק הנדל"ן בפורטוגל, צפוי לכם רווח רב.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לנדל"ן בפורטוגל

כאן תמצאו מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הנדל"ן, פרויקטים ונכסים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים בכל רחבי פורטוגל. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים